پایگاه خبری تحلیلی

دختر سه ساله عضو چهارم باند سرقت از طلافروشی‌ها

زنی به همراه دختربچه سه ساله‌اش وارد طلافروشی‌ها می‌شد و حواس طلافروش را پرت می‌کرد تا شوهرش و دوست او دست به سرقت طلا و جواهرات بزنند.

به گزارش افشانیوز به نقل از همشهری، چند روز قبل صاحب یک طلافروشی در جنوب تهران با پلیس تماس گرفت و از سرقت طلافروشی‌اش خبر داد. وی گفت: ساعتی قبل زنی جوان به همراه دختربچه‌ای که به‌نظر می‌رسید فرزندش است و دو مرد جوان قدم در مغازه‌ام گذاشتند.

آنها نقش خریدار را بازی کردند و زن جوان می‌گفت قصد خرید یک انگشتر و دستبند طلای گران‌قیمت را دارد. وی ادامه داد: سینی طلاها را روی پیشخوان گذاشتم و زن جوان شروع کرد به انتخاب و پرسیدن قیمت طلاها. من هم به خیال اینکه مشتری است و قصد خرید دارد دست روی هر طلا می‌گذاشت قیمت آن را حساب کرده و به او می‌گفتم.

آنها تقریبا نیم ساعتی در مغازه‌ام بودند و در آخر بی‌آنکه طلایی از من بخرند مغازه‌ام را ترک کردند. بعد از رفتن آنها ناگهان به رفتارهایشان مشکوک شدم و به سراغ دوربین مداربسته‌ای که داخل مغازه‌ام نصب کرده بودم رفتم تا تصاویر و فیلم‌های ضبط شده را بازبینی کنم. حدسم درست بود زمانی‌که زن جوان حواس ما را با سؤال پرسیدن درخصوص قیمت طلاها پرت کرده بود دو مردی که همراهش بودند انگشتر و دستبند گران‌قیمتی را از روی پیشخوان کش رفته و سرقت کرده بودند. با این شکایت تحقیقات برای دستگیری دزدان آغاز شد.

تنها سرنخ تصویر متهمان بود اما چون ماسک به‌صورت داشتند چهره‌هایشان به‌صورت واضح مشخص نبود. همچنان که بررسی‌ها ادامه داشت چند شکایت مشابه دیگر پیش روی تیم تحقیق قرار گرفت که نشان می‌داد این گروه با برنامه‌ریزی قبلی و به‌صورت سریالی به طلافروشی‌ها دستبرد می‌زنند. در همه سرقت‌ها کودک ٣ساله همراه سارقان و عضو چهارم این گروه بود. شیوه و شگرد اعضای این گروه یکسان بود چرا که زن حواس طلافروش را پرت کرده و 2مرد دست به کش روی و سرقت می‌زدند.

آخرین دزدی

تصاویر اعضای این گروه از سارقان در اختیار اکثر طلافروشی‌ها قرار گرفت چراکه دزدان به‌صورت سریالی دست به سرقت می‌زدند. سرانجام چند روز قبل صاحب یک طلافروشی در مرکز تهران که از قبل پلیس تصاویر سارقان را به وی نشان داده و هشدار داده بود با ١١٠ تماس گرفت و گفت دزدان برای خرید طلا پا در مغازه‌اش گذاشتند.

بلافاصله بعد از این تماس، مأموران راهی آنجا شدند اما به محض حضور پلیس، دو مرد سارق که متوجه شک طلافروش و تماس او شده بودند فرار کردند. زن جوان و کودکش اما فرصت فرار پیدا نکرده و دستگیر شدند. زن جوان پس از دستگیری در بازجویی به سرقت‌های سریالی از طلافروشی‌ها با همدستی همسر صیغه‌ای و دوستش اعتراف کرد و گفت: من و همسرم و دوستش معتاد به شیشه هستیم و برای تامین هزینه مواد ناچار شدیم نقشه سرقت بکشیم.

وی ادامه داد: قرار شد برای اینکه کسی به ما مشکوک نشود کودکم را هم همراه خود برای سرقت ببریم. نقش من این بود حواس طلافروش‌ها را پرت کنم و شوهرم و دوستش سرقت را انجام بدهند. وی ادامه داد: طلاهای سرقتی را نیز می‌فروختیم و خرج مواد و مخارج زندگی می‌کردیم.

با اعتراف زن جوان، 2همدست فراری وی دستگیر شدند و برای انجام تحقیقات بیشتر و شناسایی شاکیان در اختیار مأموران پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند.

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.