پایگاه خبری تحلیلی

هشدار سرلشکر باقری:

جبهه مقاومت به صهیونیست‌ها پاسخ اساسی خواهد داد

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: صهیونیست‌ها فکر می‌کنند می‌توانند به طور دائم خاک سوریه را هدف قرار دهند و در جا‌های مختلف و در دریا‌ها شیطنت کنند و پاسخ نگیرند. قطعا اقدامات انجام شده چند روز اخیر و اقداماتی آینده‌ای که منافع آن‌ها را به خطر می‌اندازد آن‌ها را سر عقل خواهد آورد و آینده جبهه مقاومت روشن است.

به گزارش افشانیوز به نقل از روابط عمومی نیروی قدس سپاه، سرلشکر محمد باقری صبح امروز یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ در مراسم بزرگداشت سردار شهید سیدمحمد حجازی جانشین سابق نیروی قدس سپاه که در یکی از قرارگاه‌های سپاه پاسداران برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: شهید حجازی را در طی مدت بیش از ۴۰ سال که با آن بزرگوار آشنایی پیدا کردم و از نزدیک با او همکاری داشتم خستگی ناپذیر در راه جهاد فی سبیل الله شناختم.

وی افزود: با خدا عهد کرده بود که دشمنان خدا را از پای درآورد و به شهادت برسد. پس بشارت باد بر سردار حجازی این داد و ستد بی نظیر با خدای متعال.

سردار باقری ادامه داد: عبادت و تضرع و بندگی و تلاش خستگی ناپذیر در راه مجاهدت فی سبیل الله در جبهه‌های گوناگون دفاع مقدس و ماموریت در سرتاسر کشورمان و حرکت برای مقابله با صهیونیسم در سوریه و لبنان از تلاش‌های او بود.

رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مبارزات با رژیم ستم شاهی تلاش کرد و در رفاقت با شهید میثمی پیشتاز بود و با پیروزی انقلاب در کسوت سپاه درآمد از روز‌های اول دفاع مقدس در پایگاه منتظر شهادت در اهواز او را شناختم.

وی اظهار داشت: در روز‌های ابتدایی دفاع مقدس این بزرگوار با تلاش شبانه روزی در اعزام نیرو به جبهه‌های جنوب داوطلبان را تحویل می‌گرفت و به جبهه اعزام و وضعیت آن‌ها را رصد می‌کرد.

سردار باقری تصریح کرد: در طول دفاع مقدس نیز در مسئولیت‌های گوناگون و در قرارگاه قدس در کنار سردار جعفری مسئولیت عملیات‌های بزرگی را بر عهده داشتند. او بود که بسیج را به بالندگی رساند و قریب به ۱۴ سال در توسعه بسیج تلاش کرد و توانست بسیج را به عنوان یک نهاد مستحکم برای پیشبرد اهداف انقلاب ارتقا دهد.

رییس ستادکل نیرو‌های مسلح تاکید کرد: پس از آن در سطوح عالی‌تر سپاه نیز نقش خود را ایفا کرد. بعد از آن در یک دوره ۵ ساله به ستادکل آمدندو ما افتخار همکاری با ایشان را پیدا کردیم. سامانه‌های آمادی و تحقیقات صنعتی پیشرفته در بخش‌های زیادی مرهون مدیریت این عزیز است.

باقری گفت: با اصرار و نشان دادن علاقه به جبهه مبارزه با صهیونیست‌ها پیوست. بنده مطلع هستم این شهید برای حل مشکلات حزب الله چه فعالیت‌های ارزشمندی به انجام رساند. تنها بخش کوچکی از آن شکل دهی به صنایع موشکی حزب الله است که موشک‌های نقطه زن و کوبنده حزب الله امروز در حال تولید قدرت برای جبهه اسلام است. دشمنان تنها از بخش اندکی از کاری که او کرد مطلع هستند و واقعیت کوبنده‌تر از چیزی است که آن‌ها می‌دانند.

وی عنوان کرد: بر اساس ضوابط و سامانه‌های موجود کشور ما و هر کشوری طبیعتا کسی که در سطوح عالی سازمانی قرار داشته است معنا ندارد در سطوح پایین‌تر فعالیت کند. پذیرش جانشینی نیروی قدس برای کسی که جانشین فرمانده سپاه بوده معنایی جز اخلاص ندارد. وقتی مشاهده کرد پرچم نیروی قدس پس از سردار سلیمانی ممکن است دچار مشکلی بشود این مسئولیت را در کنار سردار قاآنی بخوبی ایفا کرد. در همین زمان اندک با قدرت سازماندهی فعالیت‌های ارزشمندی انجام داد.

رییس ستادکل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه تبعیت از رهبری در شهید حجازی موج می‌زد عنوان کرد: در ظلم ستیزی و تفکر بسیجی پیشتاز بود. او علاقه به شهادت در راه خدا داشت و نهایتا چنین فیضی نصیب او شد.

باقری ادامه داد: سید مقاومت سید حسن نصرالله در پیام خود ایشان را برادر بزرگ و پشتیبان حزب الله و تجربیات ارزنده خواند. این شهادت ثلمه بزرگی به سپاه وارد کرد، اما چشمه جوشان انقلاب و سپاه گوهر‌های بزرگ و فراوانی را نمایان خواهد کرد.

وی اظهار داشت: اگر امروز دشمنان قدار انقلاب اسلامی برای هرگونه اقدام نظامی خود دچار تردید و بی عملی می‌شوند بی جهت نیست و این پاسخگویی باز دارندگی است که با تلاش امثال شهید حجازی به ارمغان آمده است. اگر صهیونیست‌ها شعار از نیل تا فرات را می‌دهند از این شعار کوتاه نیامده اند بلکه این تلاش جبهه مقاومت است که موجب شرایط هفت بار صهیونیست‌ها شده است. در برآورد اخیر.

باقری با بیان اینکه راه سربلندی جهان اسلام تلاش و مجاهدت است تصریح کرد: این استقامت ادامه خواهد داشت و در صورت پایداری ما بر راه امام راحل حتما وعده الهی محقق خواهد شد.

سرلشکر محمد باقری همچنین در حاشیه مراسم بزرگداشت سردار حجازی در جمع خبرنگاران درباره حوادث اخیر در جنوب فلسطین اشغالی گفت: صهیونیست‌ها فکر می‌کنند می‌توانند به طور دائم خاک سوریه را هدف قرار دهند و در جا‌های مختلف و در دریا‌ها شیطنت کنند و پاسخ نگیرند.

وی افزود: قطعا اقدامات انجام شده چند روز اخیر و اقداماتی آینده‌ای که منافع آن‌ها را به خطر می‌اندازد آن‌ها را سر عقل خواهد آورد و آینده جبهه مقاومت روشن است.

سردار باقری ادامه داد: چیزی درباره اقدام‌گر حوادث اعلام نمی‌کنیم و نمی‌دانیم چه کسی است، اما جبهه مقاومت به صهیونیست‌ها پاسخ اساسی خواهد داد.

رییس ستادکل نیرو‌های مسلح درباره پاسخ ایران در صورت استمرار شیطنت‌های رژیم صهیونیستی گفت: معلوم نیست پاسخ ایران چه باشد، اما رژیم صهیونیستی آرام نخواهد بود.

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.