پایگاه خبری تحلیلی

آغاز مرحله سوم تست انسانی واکسن «برکت» با تزریق به مینو مُحرز

مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن کُوو ایران برکت با تزریق به دکنر مینو محرز ناظر این طرح آغاز شد. در مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن کُوو ایران برکت، این واکسن روی ۲۰ هزار داوطلب آزمایش خواهد شد. تا شب گذشته بیش از ۳۲ هزار نفر در تهران، کرج، مشهد، اصفهان، شیراز و بوشهر جهت شرکت در مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن کُوو ایران‌برکت ثبت نام کرده اند.

مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن کُوو ایران برکت با تزریق به خانم دکنر مینو محرز متخصص بیماری‌های عفونی و ناظر این طرح آغاز شد. با اجرای این مرحله، زمینه برای واکسیناسیون عمومی این واکسن فراهم می‌شود.

به گزارش افشانیوز، مینو محرز متخصص بیماری‌های عفونی و ناظر بر طرح واکسن ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در این مراسم با اشاره به ایمنی زایی واکسن کُوو ایران برکت و نتایج مثبت حاصل شده، افزود: من داوطلب در مرحله دوم هم بودم که این مرحله ممکن شد.

وی افزود: خوشبختانه زیرساخت مناسبی در کارخانه ایجاد شده و به زودی با ظرفیتی بالا واکسن کوو ایران برکت تولید انبوه خواهد شد.

دکتر شهریاری و دکتر رزاقی از دیگر داوطلبان تزریق مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن برکت هستند.

در مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن کُوو ایران برکت، این واکسن روی ۲۰ هزار داوطلب آزمایش خواهد شد.

تا شب گذشته بیش از ۳۲ هزار نفر در تهران، کرج، مشهد، اصفهان، شیراز و بوشهر جهت شرکت در مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن کُوو ایران‌برکت ثبت نام کرده اند.

واکسن «کُوو ایران برکت» در مراحل دوم و سوم آزمایش انسانی در ۹۱ درصد داوطلبان کارآزمایی بالینی افزایش آنتی‌بادی در حد محافظت‌کنندگی داشته است.

مرحله سوم آزمایش انسانی، آخرین مرحله قبل از واکسیناسیون عمومی است و پیش بینی می‌شود در صورت موفقیت آمیز بودن این مرحله، واکسیناسیون عمومی علیه کرونا با واکسن ایرانی کُوو ایران برکت آغاز شود.

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.