پایگاه خبری تحلیلی

روحانی:

متاسفانه بیشتر استان‌ها در مسیر پیک کرونا هستند / برای ما خرید واکسن اولویت است

رییس جمهور گفت: متاسفانه آمار و ارقام نشانگر آن بود بیشتر استانهای ما در مسیر پیک این بیماری هستند و هنوز به مراحل پایانی پیک نرسیده‌اند.

به گزارش افشانیوز، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا گفت: متاسفانه آمار و ارقام نشانگر آن بود بیشتر استان‌های ما در مسیر پیک این بیماری هستند و هنوز به مراحل پایانی پیک نرسیده‌اند.

وی ادامه داد: ۱۸ استان در مسیر پیک هستند که وضعیت ۷ استان خیلی خوب نیست. حدود ۱۲ استان به نقطه گذر از پیک چهارم کرونا رسیده‌اند که با رعایت پروتکل‌ها می‌توانند از این شرایط عبور کنند. تعداد مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها بیانگر شرایط نگران کننده اوضاع کرونایی است.از قرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا می‌خواهم در این هفته و یا شاید هفته آینده نظارت افزایش یابد.

روحانی خاطر نشان کرد: همه آنانی که نظارت و کنترل را به دست دارند باید کارشان را تشدید کنند اگر جز این باشد نمی‌توانیم به راحتی از این موج خلاص شویم. البته مردم هم آنطور که باید پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند که لازم است در این زمینه هم مردم توجه بیشتری داشته باشند.

رئیس جمهور تصریح کرد: مصرف برق در کشور بالا رفته است. مردم می‌دانند برق و آب و اینترنت اگر یک روز نباشد چه مشکلاتی ایجاد می‌شود. تامین اینها وظیفه دولت است.

وی تاکید کرد: بطور روشن برای مردم مسائل گفته نمی‌شود. ما یک واکسن از کوواکس می‌خواهیم که این مقدار ۱۷۸ میلیون دلار نیاز است، پول هست جابجایی آن سخت است. برخی نمی‌دانند کشور چگونه اداره می‌شود و تحریم چه تاثیری می‌گذارد. همه نهاده‌های تولید مرغ، مرغ‌های لاین و مادر همه از خارج وارد می‌شود.

رئیس جمهور اظهار داشت: تحریم یک جنایت بزرگ است که در تاریخ ایران رخ داده است. ما برای وارد کردن واکسن ۱.۵ میلیارد دلار نیاز است. مردم بدانند برای ما خرید واکسن اولویت است و پول این واکسن را تامین می‌کنیم و شرایط این بیماری در همین آخر اردیبهشت بهتر خواهد شد.

وی بیان داشت: دولت خود را متعهد می‌داند که واکسن خارجی را تا زمان تولید واکسن داخلی تامین کند. ممکن است این ویروس از آن ویروس‌هایی باشد که سال‌ها با آن درگیر باشیم.

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.